GentleLase

23122010135523768


Epilasyon Standartlarını Belirleyen Alexandrite Lazer

GentleLASE, Alexandrite 755 nm dalga boyu ile Candela’nın her tip cilt rengine uyumlu, hızlı, konforlu ve kullanışlı birinci sınıf Lazer epilasyon sistemidir. Dünya genelinde 92 ülkede 25.000’den fazla kullanıcı ile yılda 10 milyondan fazla tedavide kullanılmaktadır. Ülkemizde 300’ün üzerinde kullanıcısı olan ve en fazla tercih edilen Alexandrite Lazer sistemidir. Ayrıca pigment lezyonlar, vasküler lezyonlar ve kırışıklık tedavilerinde mükemmel ve çok yönlü kullanım sağlar.


Uygulama Alanı

 • Lazer Epilasyon: Tüm cilt tiplerinde istenmeyen tüylerde%90′ a varan başarı
 • Pigment Lezyonlar: Güneş lekesi, çiller, cafe-au-lait, melazma, seboroik keratozlar
 • Vasküler Lezyonlar: Hemanjioma, telanjiyektazi
 • Cilt Gençleştirme: Kırışıklık giderme

gentlelase-1

aaaa


Hızlı

1,5 Hz tekrarlama oranı ile çok hızlı uygulama yapabilmenizi sağlar. 1 saatten az bir sürede tüm bir vücuda Lazer epilasyon imkanı sunar.

Etkin

17.666 Watt peak power gücü ile GentleLASE çalışma şartlarını ve çeşitliliğini en üst seviyeye çıkararak kendi kategorisindeki bütün sistemleri geride bırakmıştır.

Güçlü

755 nm dalga boyu, 3 ms pulse süresi ve 100 J/cm2 ‘ye kadar doz aralığı ile geniş tedavi etkinliği ince kıllardan pigmentlere, vasküler lezyonlardan kırışıklıklara etkin, güvenli ve hızlı r uygulamalar sunar.


Atım Süresi

3ms atım süresinde çok hızlı ve etkin epilasyon ve çok daha geniş alanlarda epidermal pigmente tedaviler yapabilmenizi sağlar

Geniş Spot Sistemi

6, 8, 10, 12, 15 ve 18 mm Dünyada geliştirilmiş en geniş spot büyüklüklüklerine sahip Lazer sistemidir. En uzun fiber (iletim sistemiyle 2.5 m) ile Lazer sistemini hareket ettirmeden hastaları konforlu bir şekilde tedavi etmek mümkündür.


Düşük Maliyet

En geniş spot büyüklüğü olan 18 mm ve 1.5 Hz tekrar hız aralığı ile GentleLASE rakiplerinden%50 daha hızlıdır. Daha kısa sürede tedavi olanağı, daha çok hasta ve kazanç elde etmenizi sağlar. Tüm hastalarda hızlı ve konforlu bir tedavi en düşük maliyetle elde edilir. Ortalama flashlamp ömrü 1 milyon atıştan fazladır. Alternatif Lazer sistemlerinin yüksek (5 ms ve üzeri) pulse sürelerinde hastalara yapılan her bir atışı 4 ila 8 atış olarak kayıt etmesi sonucu flashlamp’ ları hastaya yapılan her 250-300 bin atışta değişmektedir. GentleLASE ise hastaya yapılan her bir atışı pulse süresi fark etmeksizin 1 atış olarak kayıt eder, bu nedenle gerçekten ortalama 1 milyon atış sonrası flaslamp değişimi yapılan tek sistemdir.

Teknik Özellikler
Lazer Türü Long Pulse Alexandrite Lazer
Dalga Boyu 755 nm
Pulse 1,5 Hz ‘e kadar tekrar oranı
Spot Büyüklüğü (Diameter) 6 mm, 8mm, 10 mm,12 mm, 15 mm, 18 mm
Doz Aralığı 100 J/cm2 ‘e kadar
Işın İletimi Lens – Çiftli 2.5 m Optik Fiber Başlık ile
Puls Kontrolü  El Butonu – Ayak Pedalı
Boyutlar 35″ H x 16″ W x 28″ D (89 cm x 41 cm x 71 cm)
Ağırlık 210 Ibs (95 kg)
Elektriksel 230 V 50/60 Hz, tek faz, 20A
Dinamik Soğutma Sistemi Kriyojen Gaz Soğutma – Hava Soğutma
Cryogen HFC 134a
DCD Sprey Süresi Kullanıcı tarafından ayarlanabilir aralık 20-100 ms
DCD Erteleme Süresi Kullanıcı tarafından ayarlanabilir aralık3, 5, 10-150 ms
DCD Post Sprey Erteleme Süresi Kullanıcı tarafından ayarlanabilir aralık0-100 ms


Dynamic Cooling Device™ (Kriyojen Gaz Soğutma)

Dünyada en kapsamlı ve teknolojik açıdan en geniş ürün segmentini geliştiren Candela; Lazer Endüstrisine, Kısaca (DCD™) olarak adlandırılan, Dynamic Cooling Device™ (Kriyojen Gaz Soğutma) teknolojisini kazandırmıştır.
Candela’nın patentli tasarımı olan DCD™, sürekli ve tekrarlanabilir epidermal soğutma ile benzersiz konfor sağlayan bir soğutma sistemidir.
Kriyojen Gaz Soğutma sistemi, Dermatolojik Lazer tedavilerinde kullanılan FDA onaylı TFE(Tetrafluoroethane) tek bileşeni kullanmaktadır. Tetrafluoroethane; Tutuşmaz, toksik değildir, çevreye uyumludur ve küresel ısınmaya sebep olmaz.

Bu soğutma sistemi sürekli, tekrarlanabilir ve ayarlanabilir epidermal soğutma teknolojisi ile hasta güvenliğini en üst seviyeye çıkarmıştır. DCD™, Kriyojen soğutucu cildin üst katmanlarını Lazer pulse’undan önce ve sonra, milisaniye cinsinden ayarlanabilir püskürtme/duraklama süreleri ile tedaviye hazırlar.

Diğer soğutma sistemlerine göre iki kat daha hızlı, iki kat daha fazla soğutma sağlar…

Kriyojen Gaz Soğutma, her Lazer atış ve tedavisinde aynı derecede epidermal koruma sağlayarak çok geniş spot büyüklüklerinde uygulamayı hızlandırırken seans sürelerini kısaltır. Uygulama konforu ve etkin sonuçlar, artan hasta memnuniyeti ile size daha fazla hasta ve dolayısıyla daha fazla kar kazandırır.

Sizin için en güçlü avantaj: Hız ve Hasta Güvenliği

DCD™ teknolojisi kullanıcıdan bağımsız bir yöntemdir . Lazer atış hızı ne olursa olsun soğutucu kriyojen püskürtme hızını ona göre ayarlar ve maksimum epidermal koruma sağlar.

Kriyojen Gaz Soğutma, epidermisin cilt yüzeyinden yaklaşık 200µm derinliği kadarını 5C ve -9C arasında sıcaklığa düşürür. Bu değer, kontakt soğutma sistemleri ile elde edilebilecek sıcaklık değerlerinin yarısından da daha düşük sıcaklık değerleridir.
Koyu renk cilt tipine sahip hastalarda melanin yoğunluğu fazladır ve melaninin Lazer absorpsiyonu yüksek olduğu için, yan etki oluşumu ve termal riski daha yüksektir. Bu yüzden, koyu renk cilde sahip hastalar, Lazer destekli tedaviler için zayıf adaylardır.

 • Lazer atımınından milisaniyeler öncesinde ulaşarak her atımdan önce hızla soğutur. Lazer tarafından hedeflenen yapıları etkilemez. 
 • Tedavi başlangıcından sonuna kadar aynı miktarda soğutma sağlar.
 • Otomatik kontrol ve benzersiz güvenlik sağlar.
 • Seçilen tedaviye göre operatörden bağımsız otomatik parametreleri ayarlanabilir.
 • Hastanın konforuna bağlı olarak sadece tedavi için ihtiyacınız kadar gazın iletilmesini sağlar.
 • Ek aparatlara gerek olmadığından tedavi alanı görüşünü etkilemez.
 • Koyu cilt tipi (IV– VI) hastalarda etkili sonuçlar verir.
 • Lazer dirençli lezyonlarda, yüksek dozajda çalışma imkanı sağlar.
 • Minimum termal hasar ile mükemmel sonuçlar verir.
 • Ağrıyı, acıyı ve tedavi sonrası şişme veya ödemi azaltır. 
 • Uzun süre etkili epilasyon sağlamak için gerekli yüksek tedavi etkinliğini sağlar.

Şimdiye kadar yapılan çalışmalar göstermiştir ki, Kriyojen Gaz Soğutma ile yapılan uygulamalar ağrı hissini ve oluşabilecek termal hasar riskini azaltma konusunda, hastalardan alınan geri bildirimlere göre en başarılı sistemdir.

Candela seçimi size bırakıyor…

Deneyimli kullanıcıların beklediği yenilikler Candela ile daha da ileriye taşınırken, konforlu tedaviler için Kriyojen Soğutma Sistemi (DCD™) veya Hava Soğutma Sistemi (ACC™) seçiminize sunuluyor.

What our clients say about us

 • Lorem ipsum dolor sit amet. Consectetur adipiscing elitnteger molestie lorem at massa acilisis in pretium nisl aliquet ulla volutpat aliquam velit. Phasellus iaculis neque.

  Koef Noen

  Company 06
 • Lorem ipsum dolor sit amet. Consectetur adipiscing elitnteger molestie lorem at massa acilisis in pretium nisl aliquet ulla volutpat aliquam velit. Phasellus iaculis neque.

  Harry Ford

  Company 05
 • Lorem ipsum dolor sit amet. Consectetur adipiscing elitnteger molestie lorem at massa acilisis in pretium nisl aliquet ulla volutpat aliquam velit. Phasellus iaculis neque.

  Jane Wong

  Company 04
 • Lorem ipsum dolor sit amet. Consectetur adipiscing elitnteger molestie lorem at massa acilisis in pretium nisl aliquet ulla volutpat aliquam velit. Phasellus iaculis neque.

  Dolly Dots

  Company 03